Feel Alive.

Hledání výrobku:

Stalkingové nebo chcete-lišoulačkové pruty, zažívají v posledních letech malý boom. Daiwa zareagovala na požadavky svých zákazníků a v letošním roce představila hned dvě řady stalkingových prutů v sériích Windcast a Black Widow. Právě na druhý zmiňovaný se dnes podíváme zblízka.

 

 

1

 

 

Osobně 10 stopé neboli třímetrové kaprové pruty používám již několik let a velmi jsem si je oblíbil. O to více mě nové BW zaujali a proto jsem využil možnosti otestovat jí v terénu. K testování jsem si vzal „klasiku“ tj. 10 stoupou verzi v 3 lb. provedení.

Na první pohled Black Widow zaujme poměrně tenkým matným blankem trochu zavánějící anglickým stylem. Celkový dojem mírně kazí přehnaně robustní dvoupatková očka – ale to je subjektivní dojem. Přesto, že se jedná o základní řadu, mě BW mile potěšila kvalitnímFuji sedlem. Při prvním osahání mě prut zaskočil poměrně měkkou páteří, která mám ovšem pří chytání tzv. „na krátko“ své výhody.

 

 

2

 

 

BW jsem nejčastěji používal pro lov na řece Labi, kdy jsem chytal v ramenech se splávkem, případně na hlavním toku, jak se říká „pod nohama“. I přes poměrně měkkou páteř prut bez problémů zvládá(tahem) i 90g olova. Dalším příjemným překvapením byly přesné náhozy na vzdálenost 20-30m, o kterých si s klasickým 3,6m dlouhým prutem můžete nechat jen zdát.

Co se týká zdolávání má u mě prut 1*. Pracuje i při menších rybách a i zatím největší 12,5kg těžkou rybu se mi podařilo silou otočit před překážkou.

 

 

3

 

 

Velmi často diskutovaným tématem je vhodná velikost navijáků pro šoulačkové pruty. Já jsem používal Emcasty ve velikosti 3500 a 4000. Oba komplety k sobě skvěle pasovaly. Daiwa je známá tím, že její navijáky jsou zhruba o číslo větší než zbytek trhu, proto i tyto, jinak malé navijáky skvěle ladily k těmto prutům.

 

 

4

 

 

Suma sumárum. Black Widow Stalke rcarp je z mého pohledu ideální prut pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet stalking – šoulačku, nechtějí mnoho investovat, ale trvají na kvalitě. Black Widow Vás bude bavit prakticky v každé situaci, ale v krizových chvílích Vás podrží.

 

 

5

 

6

 

 

7

 

Posledním, ale o to zásadnějším pozitivem je, že se mi je zatím nepodařilo zlomit, přestože kdyby to bylo možné tak mi je „sociálka“ odebere za zanedbání péče a ublížení na zdraví. :)

Ondra, team Daiwa