Feel Alive.

Hledání výrobku:

 Jedná se o naviják s přední brzdou. Na první pohled mi připomíná, líbivý vzhled jako má Daiwa. Tento naviják se vyrábí ve čtyřech velikostech a já jsem si pro testování zvolil velikost 3000.


 Naviják je vybaven pěti ocelovými, kuličkovými ložisky a má převod 5,3:1. Váží 300 g, což je pro tuto velikost akorát. Přední brzda: dost jemná, na můj vkus trochu krátká, záleží na zvyku každého. Hlavní cívka: u tohoto navijáku je hliníková, náhradní cívka je nylonová.
 Na cívku jsem navinul šňůru 0,10 mm. Už při samotném navíjení jsem byl mile překvapen nejen hladkým chodem ale i velmi dobrým kladením šňůry na cívku. To považuji u navijáků za dost důležité. Lépe se s ním poté pracuje, šňůra se nezamotává a má delší odhoz nástrahy.

 Byl jsem zvědav, jak bude naviják pracovat při větším zatížení na rybách. U vody jsem ho zkoušel zatěžovat i většími nástrahami. Zatím to vypadá, že díky kvalitně soustruženým převodům je v navijáku dost síly a odolnosti. Chod je hladký.

 Myslím, že firma Cormoran vyrobila dobrý naviják pro rybáře, kteří zvažují poměr cena/výkon. Na konec to nejlepší. Pořizovací cena startuje na 590 Kč, což je za tento pěkný naviják paráda. Myslím, že si v krátké době najde mezi rybáři řadu příznivců. Podařilo se mě s ním už zdolat pár pěkných ryb. Po delším testování vám rád předám nové zkušenosti.

Jožka, team Cormoran