Feel Alive.

Hledání výrobku:

Gumový " ĎÁBLÍK"  s mikroocáskem...


S touto novinkou od fa. Daiwa jsem se seznámil v loni v říjnu, na jedné  předváděčce. Hned mě padla do oka, protože na takové nástrahy chytám velmi rád.
  Pokusím se vám ji představit a podělit se o zkušenosti, které jsem za dva a půl měsíce poctivého testování  s touto nástrahou nasbíral.
  SKINNY KICK  nám narostl do 6 cm a obarvil se do 7 zajímavých odstínů, připomínajících nějaké drobné rybičky. S touto novou nástrahou se japonští inženýři dost vyhráli. Krátká, kuželová hlavička přechází do válcovitého tvaru  na kterém jsou vytvořeny zářezy a tvoří takové lamely. V poslední třetině přechází zadní část nástrahy do tenkého, zužujícího oválku, který je zakončen do malého trojúhelníkového ocásku. Ten začíná vibrovat i při sebemenším pohybu. A právě tady je to největší kouzlo této nástrahy.

  Rybám se to zřejmě  moc zamlouvá a připomíná jim to pohyb malých rybiček. Když k tomu přidáte ještě lamely na těle, které dělají ve vodě další jemné vibrace, tak se z této malé, nenápadné nástrahy stává v  rukou šikovného rybáře doslova vele úspěšná  zbraň. Já ještě doporučuji nástrahu potřít "voňavou pastou", která v zářezech na těle dobře drží. Postupně se uvolní pachy a tím přidávají SKINNY KICKOVI na atraktivnosti.

  Tato nástraha se nejlépe prezentuje při  "twistrovačce". Tenká šňůrka s návazcem s fluorokarbonem  mě nejlépe signalizovala i ty nejjemnější záběry od opatrných dravců. Hlavičku s háčkem nastražuji  tak aby háček vycházel v první třetině  nástrahy.Ta tím získá daleko větší vůli a volnost pohybu. Tak může v plném rozsahu předvést co dokáže.
  Na nástraze jsem postupně zkoušel různé zátěže na jig  hlavičkách, od 1 až do 5g. Vše přizpůsobuji dané situaci a podmínkám lovu. Na cílený lov bolenů se mě osvědčil dost rychlý a plynulý chod nástrahy. Buď v horním sloupci vody nebo v mělčinách. Podařily se i pěkné kusy, kolem 70 cm.

 

                                             
                                               U candátů, okounů  a štik bylo naopak lepší s nástrahou pracovat spíše u dna.
Dělat malé přestávky mezi poskoky s gumou. Hlavně s přibývajícím ochlazením  vody velmi zpomalit celkový pohyb. Tak se mě podařilo chytnout i pár cejnů a pěkných opatrných tloušťů.


                                             
                                               Poté je ještě na zvážení, jestli není lepší SKINNY KICKA prezentovat našim dravcům pomocí lovící metody dropshotu. Tady se dá dosáhnout výborných výsledků, zvláště u candátů a okounů.
  Záměrně jsem testování prováděl na dost prochytaných vodách, kde se za den prostřídá spousta vláčkařů a jejich nástrah. Výsledky mě hodně překvapily a od vody jsem odcházel na výjimky spokojen.  Aktivní lov s gumičkou dokázal většinou překonat okolní lovce, pokoušející se o nějakého dravce  pro mě  nehumánním  lovem  na živou rybičku!
  V dnešních dnech se již tato nástraha objevuje na pultech mnoha rybářských obchodů  a dá se pořídit za přijatelnou cenu. Jen si musím postesknout, že mě v barevné škále chybí nějaký více reflexní fluo odstín. Překvapila mě černá barva , vyzkoušejte.
  Už se těším až  SKINNY KICKA  vyzkouším na pstruhových řekách a co na něj budou říkat místní profíkaní potočáci. Věřím, že si s touto nástrahou užijete spoustu pěkných vycházek.

 Jožka sokolík Foltýn