Feel Alive.

Hledání výrobku:

...další výborná nástraha, která nesmí chybět v mé krabičce
Daiwa vyrábí  jeden typ twisteru, který vám teď představím.

  Na první pohled, má klasický tvar twisteru, ale po bližším prozkoumání  a vyzkoušení v praxi, zjistíte několik podstatných odlišení od běžných. Tělo má na začátku menší hlavičku, která přechází do efektivně vroubkovaného těla. Následuje zúžení a přechod do klasického srpkového ocásku,  vyvedeného nahoru. Ten se dokáže vlnit i při tom nejmenším pohybu.
Z čelního pohledu  má tělo trojúhelníkový tvar do tvaru písmene V, který má za důsledek žádoucí jemně kývací pohyb při chodu nástrahy ve vodě.
  Je vyroben z kvalitní, měkké, trochu pružné gumy.  Za celou loňskou sezonu se mě jen jedenkrát stalo,  že mě dravec ukousl při záběru ocásek tohoto twisteru.Při testování jsem zjistil, že vroubkování na těle má dvojí význam:
  Za prvé, při pohybu ve vodě, vytváří díky vroubkování  jemné vibrace a  za druhé, do mezer na těle se dají dobře aplikovat pastové " voňavé " atraktory. Právě takové maličkosti velmi  zvyšují šanci úspěšného lovu.
  GRUBIN´SHAD  se dodává na trh v deseti odstínech a dvou velikostech.Menší 10 cm a větší 20 cm, megatwister, jak jsem ho nazval. Tuto velkou nástrahu jsem ještě neměl možnost vyzkoušet.  Již mám ale pár typů a montáží jak ji otestovat. Je to dost selektivní twister  na opravdu velké dravce. Později dodám nějaký report z lovu.
 Menší, 10 cm twister je v našich podmínkách ideální na candáty, štiky, boleny a větší okouny. Jak jsem zjistil při lovu, touto nástrahou nepohrdne nejedna pěkná parma z Moravy. Nástrahu se mě osvědčilo vodit s malými přestávkami, 3 až 5 sekund je ideální a pak menší poskok u dna při stále napnutém vlasci. Nikdy nevíte kdy přijde záběr a bylo by škoda ho propást. Opatrný dravec dokáže nástrahu velmi rychle vyplivnout když zjistí, že není něco v pořádku.
  Jig hlavičky používám jak klasické tak kyvné  na troj  až pětinulkách  háčcích. Ty si sám vyrábím. Zkoušel jsem je  napíchnout  jak srpkem nahoru  tak i dolů a nezaznamenal jsem žádný  podstatný rozdíl. Lepší pocit  ale mám když je nástraha srpkem nahoru. Gramáž volím podle daných podmínek lovu. 
  S často již zmiňovanou aplikací " rybí voňavky ". Takto se mě podařilo přelstít  nejednoho pěkného dravce. Za zmínku stojí i 85 cm bolen z Dyje, který zabral na přírodní odstín PINGISU  nebo 77 cm krásný candát z Moravy, těsně před vánocemi.

Škoda,  že Daiwa  nenabízí tento podle mě výjimečný  twister i  v menších velikostech, třeba 7 cm. Taky postrádám  sněhově bílý odstín. To bych byl  myslím spokojen nejen já. Nástraha by tak otevřela cestu   k více zákazníkům.  Snad se dočkáme a Daiwa překvapí. Přeju krásné zážitky s touto nástrahou.

 
  Jožka sokolík Foltýn