Feel Alive.

Hledání výrobku:
Před odjezdem na zahájení   
Ještě než jsme vyšli tak nám uletěla vlajka Laughing
A tady už jsou všichni pěkně seřazení Ještě rychlý pokus sbalit hostesku... Zahájení začalo
  My a hostesky My a nejhezčí dívka světa
     
     
     

Letošní, již 11. mistrovství světa v lovu dravých ryb přívlačí ze břehu se uskutečnilo na domácí půdě na řece Jihlava nedaleko malebného městečka Ivančice od 18. do 19. 5. 2013. DAIWA jako hlavní sponzor Slovenské přívlačové reprezentace si tuhle událost pochopitelně nemohla nechat ujít a strávili jsme s celým týmem 4 krásné dny plné napětí. Tím, že místo konání bylo pro naše borce takřka na domácí půdě, nám nahrávalo do karet, protože byl dostatek času na důkladné seznámení s řekou a místem konání. Spoustu cenných informací jsme měli od jednoho člena z reprezentačního týmu Martina Forbaka, který tuto řeku pravidelně s oblibou navštěvuje.

 

Slovenský tým byl v posledních čtyřech letech pokaždé na “bedně“. Dvakrát zlatí, jednou stříbrní a jednou bronzoví – naprostá světová špička.


Proto se celá reprezentace pod vedením státního trenéra Vlastimila Těšického soustředila na přípravu na letošní mistrovství právě na této řece. Pořadatel uskutečnil pro zúčastněné státy oficiální trénink formou závodu, kterého se zúčastnilo 17 čtyřčlenných týmů. Slovensko na tyto závody nasadilo dva týmy a jeden z nich jej vyhrál. Generálka vyšla tedy na výbornou, což jen potvrdilo vysoké ambice a připravenost slovenského reprezentačního výběru před blížícím se šampionátem.

 

Výběr tvořili ostřílení mezinárodně uznávaní borci – Hollý Lukáš, Horňák Peter, Forbak Martin, Smatana Juraj. Tým byl veden trenérem Vlastimilem Těšickým, Jurajem Mrázikem,  jako náhradníkem a Jaroslavem Sámelou  jako náhradníkem a kapitánem slovenské reprezentace. Kromě reprezentantů se ovšem na přípravě podíleli i další, neméně důležití členové. Slovenský tým manažersky zaštítil Peter Zachar, který měl na starosti organizační zabezpečení a další členové doprovodného týmu, kteří dělali asistenty jednotlivým závodníkům a měli na starosti informovat je o dění v jejich sektoru. Právě tito členové, se už po několikáté na vlastní náklady podíleli na úspěchu reprezentace a 

cestují již takřka pravidelně jako doprovodný tým na světové šampionáty. Mají velký podíl na úspěších, které slovenská přívlačová reprezentace v posledních letech dosahuje. Ne nadarmo se v týmu říká, že kromě výborných závodníků, mají i „silný břeh“, bez kterého se závody jako je Mistrovství světa v dnešní době vyhrávat nedají.

 

Na Mistrovství světa se loví hlavně čerstvá násada pstruha. Záleží na tom, jaký druh pstruha to bude, zda potoční nebo duhový, popřípadě siven a jaká bude jeho velikost. Od toho se potom odvíjí další taktika, výběr nástrah, či výbava. Je nutno podotknout, že před žádným Mistrovstvím světa jsme nevěnovali tolik času tréninku, přípravě a získávání informací. K bodovaným rybám, patřil tento rok i jelec tloušť, naopak se zase nebodovala mřena a lipan.

 

V závodě soutěží čtyřčlenné družstvo, a každý závodník loví v jednom ze čtyř sektorů A, B, C, D. Každý ze dvou závodních dnů, se chytají 4 kola po 45 minutách, mezi kterými je vždy 15 minutová pauza. 

Ze začátku se chytá zejména na rotačky, ale s postupně přibývajícím časem přichází doba, kdy je třeba se rozhodnout pro změnu nástrahy a pokusit se přelstít, už tak dost poplašené ryby. Právě v posledních dvou kolech v každém dni teprve dochází na lámání chleba a rozhoduje se o celkovém úspěchu.

 

V průběhu obou závodních dní se našim reprezentantům dařilo dosahovat výborných umístění ve všech sektorech, což bylo předzvěstí celkového dobrého umístění. V sobotu se podařilo Petrovi Horňákovi vyhrát svůj sektor a v neděli se to podařilo i Martinu Forbakovi. Ostatní příliš nezaostávali a tak jsme se po sobotě ocitli na průběžném druhém místě pouhých 1,5 bodů za první Itálií. V jednotlivcích po prvním dni obsazoval Petr Horňák dokonce průběžnou první příčku. Ještě lepším výkonem v neděli slovenští reprezentanti své kvality jen potvrdili a s obrovským 25 bodovým náskokem zvítězili nad druhými Čechy a třetími Rusy.

Slovensko dosáhlo za poslední roky v soutěžní přívlači obrovského pokroku, vždyť jen za posledních 7 let už stihli zkompletovat celou medailovou sbírku na mistrovstvích světa. Po prvním obrovském úspěchu v Chorvatsku v roce 2010, kdy se náš reprezentační tým radoval z titulu mistrů světa, se to letos podařilo opět. Příslibem do budoucna je stabilní kádr reprezentace, který je obklopen lidmi, kteří jsou ochotni kdykoliv pomoct. Široká základna lidí zapojených do závodního lovu dravých ryb na přívlač a kvalitní stabilní soutěž na Slovensku je plusem, díky kterému se o budoucnost této soutěžní disciplíny u nás bát nemusíme. Stejně jako medailové úspěchy jednotlivců na Mistrovstvích světa v minulosti i letos (ať už se jednalo o bronz Juraja Mrázika v roce 2010, stříbro Martina Forbaka v roce 2012 a letošního stříbra v podání Peti Horňáka) dávají naději do budoucnosti a doufáme, že titul mistra světa v jednotlivcích je snad jen otázkou času.

 

Konečné pořadí družstev:

 

1. Slovensko  
2. Česká republika  
3. Rusko  
     
4. Polsko  
5. Itálie  
6. Bělorusko  
7. Lotyšsko  
8. Bosna a Hercegovina  
9. Chorvatsko  
10. Německo  
11. Portugalsko  
12. Francie