Feel Alive.

Hledání výrobku:

poprvé u vody...

Hned při první vycházce jsem však udělal zásadní chybu a multíku naložil velké nástrahy. Už při prvních náhozech jsem ale tušil, že je něco špatně a lov raději ukončil. Až z japonských stránek jsem vyčetl, že SVčko má doporučený strop hmotnosti nástrah15g! Tím vyvstal další problém – vhodný prut.

 

20160911 180619

 

Po krůčcích k dokonalosti

Nakonec jsem našel 10g baitcast a věděl, že mířím správným směrem. 0,12mm testovací šňůru nahradila 0,06mm J-Braid a kompletní sestava byla na světě. První vycházka – první hod s 5cm Wise Minnow – první štika 60cm. Postupně jsem seřídil brzdný systém. Můj stropbyl s 3,5g nástrahami kolem 30 m. Fantazií se pro mě stal lov s malými popy na menším kanále. Okouni, boleni,sem tam tloušť nebo jesen.  Třešničkou pak byla 70cm štika.

 

20160911 190540

 

UL baitcasting

Zkušenější již vědí, že baitcasting je především o multiplikátoru. SVčko (a vlastně všechny modely označené „SV“) jsou speciály pro UL baitcast s lehkými nástrahami. Technická náročnost konstrukce umožňující lov s takto lehkými nástrahami bohužel zvedá jejich cenu. V našich končinách se díky vyšším nákladům, ale také malému sortimentu tomuto rybolovu věnuje jen hrstka lidí – a je to velká škoda. Spousta lidí se bojí i klasických baitcastů natož pak UL verze. Pro mě je UL baitcast něčím novým, co mě doslova pohltilo. Nejvíc mě na tom baví dynamika a přesnost. Jako extraligový závodník je pro mě rychlost a přesnost zásadní. Oproti klasice si myslím, že jsem zrhuba o 20% rychlejšía 10% přesnější na kratší vzdálenost! S roustoucí vzdáleností se rozdíly vyrovnávají – zde ovšem narážím na své limity, nikoliv limity vybavení.

 

DSC 0823

 

DSC 1000

 

DSC 1001

 

Zhodnocení

Svčko nemá zrovna dobrou startovní pozici – díky vyšším nárokům na schopnosti rybáře, poměrně úzké paletě nástrah i vyšší ceně. Pokud jej budete používat k tomu pro co je určené – UL baitcast pravděpodobně mu také i propadnete. Ať už bude lovit duháky na stojácích, potočáky nebo tlouště a okouny bude to zábava a opravdu Vás to bude bavit. SVčko má v zahraničí ve své cenové hladině jedny z nejlepších hodnocení, pod které se musím i já podepsat. Fantastické nahazovací vlastnosti, na baitcast skvěle pracující brzda a brilantní chod za ty peníze opravdu stojí.
Asi nejlepším příkladem nakažlivosti je můj dobrý kamarád. Než jsem mu dal do ruky SVčko chytal hlavně klasikou přívlač a sem tam si vyšel se základním baitcastovým setem. Jakmile jsem mu půjčil SVčko byl ztracen. Půl roku si dával peníze bokem, aby pod stromečkem mohl mít UL baitcastovou sestavu.

 

DSC 1004

 

DSC 1005

 

DSC 1007

Ondra Dušek