Feel Alive.

Hledání výrobku:

Letos jsem v Norsku testoval nový elektrický multiplikátor Daiwa Tanacom 500. Jako destinaci našeho loviště jsem zvolil ostrov Soroya, kde se tou dobou nacházely všechny druhy ryb. Zkoušeli jsme lov na velkých hloubkách, ale i mělčiny na halibuty. Jak jsem byl s novinkou spokojen, si můžete přečíst v následujících řádcích.

20160901 113318

Design tohoto modelu vychází ze staršího předchůdce D750. A podobnost to není čistě náhodná. Zmizely ovládací tlačítka s japonskými symboly, vše je psáno latinkou v anglickém jazyce. Veškeré menu v multiplikátoru je rovněž v angličtině. Takže pryč je doba, kdy na display naskočil údaj v rozsypaném čaji, a Vy jste nevěděli, co po vás multiplikátor chce. Nyní se lehce s českým návodem proklikáte v menu a budete přesně vědět, co dělat, abyste ulovili ty největší ryby.

20160913 124609

Tento stoj je vhodný pro lov až na 300m hloubkách. Umí spoustu vychytávek, jako je označení si hloubky, kde jste naposledy ulovili rybu. Umí odpočítávat hloubku nejen ode dna, ale i od hladiny, takže pro chytání můžete využívat celý sloupec a žádná rybka už Vám neunikne. D500 je vhodná jak na klasické pruty s očky, tak i na tzv. Inline pruty s vnitřním vedením vlasce. Tělo multiplikátoru je vybaveno klipem pro zajištění pletenky při transportu, aby nedošlo k poškození řadiče, při následném rybolovu.

20160913 135053

 Samozřejmě nechybí ani zdolávací, pulzní tlačítko, které se hodí při prochytávání sloupce. Elektronika je naprogramovaná tak, že při zapnutém navíjení sama zastaví 5m pod hladinou a zbytek musíte navinout klikou, proto se nikdy nestane, že byste si vylámali očka na prutu. Multík má silnou hvězdicovou brzdu, která výborně spolupracuje se spojkou, takže ani zdolávání velké ryby nemůže poškodit převodovku.Osobně vyzkoušeno na halibutech kolem 40kg.

20160915 104742

Sedlo pro uchycení na prut je kovové a výborně sedí, proto nedochází k viklání při rybolovu.Multiplikátor je vybaven pojistkou proti přetočení cívky, po odklopení překlapěče nedojde tedy k situacím, kdy se při spouštění ke dnu vytvoří smyčka, která může poškodit řadič.Cívka je opatřena trnem proti přetočení návinu a lehce pojme až 320m 0.30mm pletené šňůry Daiwa Tournament, která se výborně osvědčila při sérii testů tohoto multiplikátoru na ostrově Soroya.

20160915 104830

Tento multík potvrdil svoje kvality, jak při lovu tresek na velkých hloubkách, tak i při lovu halibutů na velké gumové nástrahy se zátěží až 500g. S pomocí funkce Jig/Pickup doslova vdechnete své gumové rybě život, lov halibutů nikdy nebyl tak snadný, jak s tímto multiplikátorem. Také lov velkých kelerů ve sloupci je výbornou záležitostí, díky digitálnímu počítadlu odvinuté šňůry máte přesné informace, v jaké hloubce se vaše nástraha pohybuje. Stačí nastavit potenciometrem vhodnou rychlost, jakou se má nástraha pohybovat a velcí keleři,lovící rybky uprostřed vodního sloupce určitě neodolají.  Za sebe musím říct, že mě D500 velmi příjemně překvapil svojí univerzálností, pro použití na různé způsoby lovu. Rybolov jsem si dokonale užil a příští rok jede určitě semnou!

20160917 142501

Daiwa 500 má malou spotřebu elektrické energie, s doporučenou baterií 12V/7Ah vydrží až 14hodin nonstop lovu na stometrových hlubinách. Svojí elektrickou sílou si hravě poradí s nástrahami od 100g až do 1000g. Součástí balení jsou elektrické kabely s pojistkou proti přepólování multiplikátoru. Koncovky jdoucí na baterii jsou osazeny krokosvorkami, které chrání baterii proti ulomení kontaktu, při nenadálé situaci v lodi. Multiplikátor je vhodný i na rybolov z držáku na lodi, prostě nastavíte požadovanou hloubku a pohyb lodi už sám vykoná fyzicky náročné pilkrování za vás. Stačí jen bedlivě sledovat špičku prutu, jakmile se ohne, hra začíná…

20160917 150034

Technická data:

 • Model: Tanacom 500
 • Počet ložisek: 3
 • Převod: 2,8 : 1
 • Váha: 750 g
 • Návin na 1 otočení kličky: 72 cm
 • Kapacita: 320m 0.30mm Daiwa Tornament
 • Anti twist systém proti protočení návinu
 • Zesílený řadič
 • Hliníková cívka
 • Velký úchop kličky
 • Vodě odolný systém brzdy UTD
 • Kabel součástí balení
 • Silný překlapěč z jednoho kusu
 • Jig/Pickup systém pro vedení nástrahy ve sloupci

Plusy

+ Velká kapacita cívky

+ Slušná zdolávací síla
+ Malá spotřeba elektrické energie
+ Citlivá brzda
+ Pulzní zdolávací tlačítko
+ Signalizace vybité baterie

Mínusy

– nezaznamenal jsem

Produkt naleznete v e-katalogu: http://www.daiwa-info.cz/produkty/katalogy

Dovozce:

Daiwa-Cormoran Sportartikel-Vertrieb GmbH
Vídeňská 101/119
Dolní Heršpice, 61 900 Brno