Feel Alive.

Hledání výrobku:

Závod RCCC se během několika let staljedním znejprestižnějších kaprařských závodů v kalendáři. Kdyby ho přece jen někdo neznal: jedná se o čtyřdenní kaprařský závod jednotlivců. Jeho hlavnímyšlenkou však není závod jako takový, ale především podpora dětí, mládeže, kroužků ČRS a Poháru předsedy ČRS SÚS.

Měl jsem tu čest účastnit se posledních třech ročníků pořádaných na rybníku kemp Brodský a každý rok byl pro mě něčím extrémní. Při cestě na první závod jsem měl autonehodu, podruhé jsem za celý závod naspal 3-4 hodiny, ale celkově obsadil 2. místo a letos

1

Pro letošní rok se upravily pravidla, kdy se do celkového hodnocení započítávaly pouze 3 nejtěžší ryby (kapr + amur). Speciální cenou byl oceněn největší lín. Také termín závodu byl o měsíc posunut na poslední říjnový víkend a ze závodu se tak stal Winter Special. Spolu skolegou (obchodním zástupcem pro Slovensko) Vladimírem Capkem jsme hájili barvy Daiwy, která je hlavním sponzorem tohoto závodu.

Alfou a omegou většiny kaprařských závodů je los. SVladem jsme si vylosovali stejná místa, která jsem měl loni (Vlado seděl na mém místě a já o cca 20 m vpravo). Taktiku jsem na rozdíl od většiny závodníků postavil na drobném krmení, především method mixu, pstružácích a partiklu. Vlado zůstával věrný kuličkám Mainline. Ve čtvrtek v13:15 závod odstartoval. 

2

Vzhledem kpokročilému datu byla aktivita ryb poměrně nízká. Do pátečního rána ulovili pouze čtyři závodníci šest bodovaných ryb. Přišla prudká změna počasí a aktivita ryb se zastavila úplně. Do sobotního večera se ulovil pouze jeden lín. Přesto, že je voda velmi dobře zarybněná neměl záběr opravdu nikdo! Vyzkoušel jsem nástrahy od 8 po 20 mm, několik variant zig-rigu, spoustu dalších variant nastražení pop-upu v různých barvách i příchutích, nástrahy vymočené, klasické, dipované, přelité esencí, obalené vtěstě, na panáčka i jednotlivé kuličky. Navázal jsem víc návazců než za celý rok. Přehazoval jsem po jedné i šesti hodinách, ale efekt byl vždy stejný– němé hlásiče.

Pokud by tato situace nastala kdykoliv jindy, byl bych velmi mírně řečeno nervózní. Na tomto závodě to ovšem mělo i pozitivní efekt. Byl čas na carp-talk se sousedy, a tak vzniklo několik nových přátelství, kterých si velmi vážím (přesto, že byly vykoupeny pro mě jako abstinenta enormním množstvím alkoholu). Právě i tyto carp-talky jsou nedílnou součástí tohoto závodu, kdy je všude cítit přátelská atmosféra a na rivalitu zde nenarazíte. 

3

Vsobotu ráno byla snížena minimální míra bodované ryby ze70 cm na 60 cm to se ukázalo jako dobré rozhodnutí. Vsobotu večer konečně prolomily již téměř slyšitelné ticho 3 pípnutí hlásiče. Smyslů zbaven vybíhám málem i slehátkem skrz zapnutý bivak kprutu. KONEČNĚ! Ryba neklade velký odpor, přesto ji zdolávám velmi opatrně. Po chvilce končí kapr vpodběráku. JÓÓÓÓ! Nese se nad jezerem. V životě jsem neměl větší radost ztakto malého kapra. Má 4,7kg. Je to nejmenší bodovaný kapr závodu, přesto díky němu nejsem bez-rybka. Chvilku po jeho puštění dostávám další záběr, ale tentokrát sekám do prázdna. Namotivován nespím celou noc a snažím se ještě něco vymyslet. Marně.  Kránu odpadám, ale sdobrým pocitem, že jsem udělal maximum.

Velký příběh se píše přímo proti mně, kde loví již jedna zlegend RCCC Bodiealias Marián Potěšil. Ten ulovil ve čtvrtek 12,1kg kapra a hodinu před koncem zdolává další rybu tentokrát 11,1 kg a dostává se do čela závodu před loňského obhájce Jirku Kratochvíla, který sice má 3 ryby, ale nižší součet vah.

4

Další legenda RCCC Andy Drobček je nejen výborný rybář, ale také skvělý bavič a vždy u něj záhadně“ vznikne i tzv. funzone. Letos se ukázalo, že nepodcenil přípravu a já děkoval, že jsem na druhé straně. Zprávy, které odtamtud chodily, byly opravdu neuvěřitelné.

Vneděli v11 hodin závod skončil a bylo třeba zhodnotit celý víkend. Na stupních nejvyšších nakonec skončili: 3.místo Michal Podzimek, 2. místo Jirka Kratochvíl (vítěz loňského ročníku) a vítězem RCCC 2016 Winter Speciál a bestcarper over the world se stal Marián Potěšil. Já jsem skončil na 11.místě. Vlado bohužel bez bodované ryby si vylosoval konečné 14. místo.

5

Při samotném vyhlašování bylo vyhlášeno několik individuálních ocenění. Hodnotné ceny dostali všichni účastníci, ale jako vždy většina závodníků věnovala minimálně část cen na podporu dětí a mládeže za což všem patří velký dík. Celkově vybrala rodina RCCC, tedy závodníci, pořadatelé a partneři, fanoušci buď hotově, nebo vcenách přes 40000,- (!!!), které putují na podporu mládeže rybářských kroužků ČRS, dětského rybářského tábora a Pohár předsedy ČRS SÚS.  To je vůbec nejvíc vcelé historii RCCC a závod tak splnil svůj hlavní účel!

6

Nyní nezbývá než se těšit na další ročník, který se vůbec poprvé uskuteční na svazové vodě–řece Labi v úseku Brandýsa nad Labem (Čelákovice -Sedlčánky). Hlavní pořadatel Bobr (Pavel Vohralík) a ředitel závodu Miroslav Kumprecht, mají před sebou další velkou výzvu tekoucí a ještě ktomu svazová voda! Hlavně je to oficiálně první závod tohoto typu (RCCC the bestcarper) pod přímou záštitou předsedy ČRS SÚS pana Dušana Hýbnera! Máme se na co těšit.

Držíme palce a těším se na další spolupráci

7

 

DSC 0720

 

 

DSC 0741

Za team Daiwa-Cormoran

Ondřej Dušek