Feel Alive.

Hledání výrobku:
               
  Původní logo Daiwa.   Logo oblíbené řady Team Daiwa.   Nové logo Daiwa představené v roce 2011. Logo bylo vytvořeno známou japonskou reklamní agenturou, která pracuje pro přední výrobce motorek.   Tzv. D-Vec, tedy zkrácené logo Daiwa, které je od roku 2011 k vidění na oblečení, především kšiltovkách, navijácích a taškovině Daiwa.           

Daiwa je velkou nadnárodní společností působící po celém světě. Centrála a hlavní závod sídlí v  Japonsku. Daiwa je světovým lídrem ve vývoji, výrobě a prodeji rybářských potřeb. Společnost má, kromě Japonska, zastoupení také ve Spojených státech, Austrálii, na Tchaj-wanu, ve Francii, Thajsku a Německu. V roce 1977 Daiwa zahájila výrobu luxusních děliček ve vlastní továrně ve skotském Wishaw. Skotsko je logickým místem pro výrobu nejkvalitnějších prutů, protože je to jedna z mála bašt evropské tradice ve výrobě rybářských potřeb.


Daiwa zahájila svou činnost v roce 1958, Daiwa je výsledkem skvělé vize a obrovského množství práce otce tohoto projektu, Yoshio Matsui, který založil společnost Daiwa Seiko Inc. v Nakanu, Tokiu. Původně byl kladen důraz především na vývoj a výrobu navijáků, v roce 1964 byla ale v nově otevřeném závodě zahájena také výroba prutů.

Z malé firmy se rychle stal gigant celosvětové úrovně. Důležitým krokem v tomto úspěchu bylo vstup na americký trh, kde byla první pobočka otevřena v roce 1966, v Los Angeles. Další pobočka byla otevřena v Sydney, Austrálii, v roce 1977, ve stejném roce byla také založena společnost Daiwa Sports Ltd. ve skotkém Wishaw. Opravdovým zlomem v historii firmy byl ale vstup na evropský trh a s tím spojené změny ve výrobním programu. Daiwa se začala specializovat více na potřeby evropského rybáře. Velmi brzy se děličky, přívlačové i kaprové pruty a nástrahy označené "Made in UK" staly prestižní a žádoucí komoditou ve Velké Británii a po celé Evropě. Britská vlajka na našich produktech je synonymem bezkonkurenční dokonalosti.

Společnost se dále rozšiřovala, otevřela další továrny v japonské Hirošimě a Tochigi v roce 1970 a  továrnu na výrobu prutů v thajvanském Kaohsiung v roce 1971. V roce 1970 Daiwa také vstoupila na burzu.

V roce 1984  byla založena společnost Daiwa France SA v Rouen a v roce 1990 Daiwa koupila část německé společnosti Cormoran a vznikla tak společnost v Německu Daiwa-Cormoran GmbH. Dalšími dceřinými společnostmi se staly Daiwa Seiko Thailand Co. Ltd. 1995, Enterprise Daiwa FT Co., Ltd. v roce 2002, Zhongshan Dasheng Sporting Goods Ltd. v Číně – 2003.

V roce 2006  bylo založeno zastoupení Daiwa-Cormoran v Polsku, v roce 2008 v České republice a Slovensku a 2010 v Maďarsku. Nyní jsou tedy produkty Daiwa jednoduše dostupné všem zákazníkům v Evropě.

 Daiwa v roce 2008 oslavila 50. výročí existence a shrnutím všech úspěchů a dosažených cílů, které si  předsevzal už zakladatel Yoshio Matsua jsme potvrdili pozici světové jedničky ve výrobě rybářských potřeb a tuto pozici si do budoucna hodláme udržet.

Do další éry vývoje vykročila Daiwa s novým logem, které můžete vidět na této stránce nahoře vpravo.