Feel Alive.

Hledání výrobku:

Jan Zůbek


     

 

 

 
 
Meno: Jan Zůbek
Narozen: 26.4. 1986
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Odkdy chytám: od dětství
Způsob lovu: přívlač, baitcast, položená, muška
Oblíbené druhy ryb: pstruh, candát, sumec, štika,
okoun jelec a bolen 

  Jmenuji se Honza a pocházím původem ze severní Moravy z města Rožnov pod Radhoštěm, ale už několik let pobývám v moravské metropoli, v Brně. S firmou DAIWA-CORMORAN spolupracuju od roku 2013 a kromě rybaření pomahám i s tlumočením a překlady.

  K rybařině mě jako většině malých dětí zavedla zvídavost. V rodině jsem krom vzdálených příbuzných žádného vyznavače Petrova cechu neměl, tak jsem v období brzkého školního věku, kromě chytání pstruhů a raků do rukou, začal se svým kamarádem trávit většinu volného času v letním období sledováním jeho otce rybařit. To byl ten prvotní spouštěč a hned ten rok jsme na podzim nastoupili do rybářského kroužku a moje oficiální rybářská kariéra mohla začít.

 
 Za domem mi tekla řeka a tak jsem většinu svého života strávil lovem pstruhů na přívlač. Postupem času jsem začal i s muškařinou a nepočítám-li nespočet dřívějších výprav s krmítky tak i s cíleným lovem velkých kaprů. V průběhu roku si najdu čas i na několik vycházek s feederem. Většinu času u vody však strávím přívlačí. V poslední době jsem si hodně oblíbil lov  baitcastovou technikou. Dalo by se říct, že dělám všechno, ale v ničem nejsem odborník.

 
 Ač ne cíleně za rybami, tak poměrně hodně cestuji a jako každý rybář, se snažím všude, kde to jen jde strávit čas na rybách. Nejvíce mě zatím oslovila krása řek a přírody jižního Tyrolska v severní Itálii a Chorvatska.

  Rybařinu jsem bral vždy jako zálibu a ne jako vrcholový sport, ve kterém bych chtěl něčeho dosáhnout. Nechodím na ryby, abych se honil za trofejními kusy, radost mi udělá úplně každá ryba a překonání jistých hranic je pro mě jen třešnička na dortu. Krom času strávených na rybách, který jak říká Ota Pavel, se do života nepočítá, si na rybařině vážím všech těch výborných přátel, které jsem díky ní potkal.