Feel Alive.

Hledání výrobku:

LUKÁŠ JANKŮ


Jméno: Lukáš Janků

Datum narození: 27.8. 1985

Od kdy chytám: S rybařením jsem začal v 6 letetech
Email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oblíbené druhy ryb: Je to především kapr a amur, ale rád si zajdu i na dravce jako například štiku a pstruha

   
 

  Od kdy chytám: S chytáním jsem začal již v 6 letech. K chytání mě přivedl můj otec, který mě častokrát brával na ryby. Zprvu jsem se hodně věnoval dravcům, převážně pstruhům, ale postupem času jsem přešel ke kaprům. K chytání na tu ,,magickou" kuličku mě doslova dotlačil můj velmi dobrý kamarád Honza :-) Miluji delší pobyty v přírodě, pěkný kapr je pak jen bonus.

 
  V současné době se specializuji především lov kaprů a to všemi technikami. Tedy: položená, plavaná, zig-rig, vymýšlení nových způsobů jak přechytračit velké a opatrné kapry. Poslední 3-4 roky se zaměřuji na revíry, kde se nevyskytuje velké množství trofejních ryb. Přelstít však takové kapry je pro mě zadostiučiněním. V kaprařině mi nejde o to chytat ty největší a nejtěžší kapry, každá ryba je pro mne cenná svým vlastním způsobem.

 
  Oblíbené nástrahy: velmi jsem si oblíbil krmení od firmy Mainline, jmenovitě pak Fusion a Hybrid.
 
 Oblíbená koncová sestava: používám více koncových montáži, hodně záleží na situaci. Kdybych si ale měl vybrat jen jednu montáž, tak by to byla ztužená šnůrka Hybrid o délce 15 cm a na konci háček Longshank X č. 6 se smrštovačkou a bročkem na závěsce Hybrid lead Clip :-)

 Používaná sestava: miluji lov ve velkých vzdálenostech a k tomu jsem přizpůsobil i svou sestavu, prut Basiair Tournament 12 ft 3lb a naviják Basiair 45 QDX. V minulém roce mě velmi mile překvapila novinka na rok 2016 a to prut Cast´izm 13 ft, 3,5 lb a naviják Tournament QDA 5000 LD.

 Oblíbené revíry: v poslední době z nedostatku času spíše menší štěrkovny a rybníky do 30 ha, ale nejraději mám velké přehrady s malou obsádkou ryb, to je pro mě ta správná výzva :-)

 

 
  Dosažené úspěchy ve sportovním rybolovu: Striebornica Carp cup 5. místo, účastník R-Spect Cupu, 4.místo Zemplínský Kapor 2014 - Vítěství v sektoru a Nej Moravský tým.

  Osobní rekordy: kapr 17,2kg šupináč, 16,5kg lysec, 35 kaprů 10kg + za výpravu na svazovce.

  Záliby: rybaření, hokej, fotbal, příroda, čtení, rodina.

  Komentář: Rybaření není jen o trofejích, ale o přátelství a krásné přírodě. Neberte rybařinu tak vážně, je to zábava a ne boj o život.